سفارش تبلیغ
صبا
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود : دانش را در بند کنید . عرض کردم : در بند کردن آن چگونه است؟ فرمود : نگارش آن . [عمرو بن العاص]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :14
بازدید دیروز :3
کل بازدید :2855
تعداد کل یاداشته ها : 80
97/9/28
11:33 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
nima[0]

خبر مایه
پیوند دوستان
 
خرید بلیط هواپیما ایران ایر خرید بلیط هواپیما خارجی خرید بلیط هواپیما ماهان بلیط هواپیما لحظه آخری چارتر مشهد بلیط ارزان هواپیما بلیط هواپیما لحظه آخری تهران تبریز سئو بلیط هواپیما بلیط قطار هتل خارجی ایمپلنت دندان چاپ تیشرت تور لحظه آخری آینه رنگی شیشه رنگی شیشه لاکوبل خرید تلویزیون شهری نمایندگی تعمیرات سامسونگ خدمات پس از فروش سامسونگ کابینت آشپرخانه ترموود اچ پی ال نمای کرتین وال روکش دندان کفسابی تهران بلیط هواپیما لحظه آخری بلیط هواپیما ماهان قیمت بلیط هواپیما قیمت بلیط هواپیما داخلی خرید آنلاین بلیط هواپیما خرید بلیط هواپیما ماهان بلیط ارزان قیمت هواپیما بلیط هواپیما ایران ایر بلیط چارتر بلیط مشهد بلیط کیش خرید بلیط هواپیما ارزان خرید بلیط هواپیما کیش بلیط هواپیما مشهد خرید بلیط هواپیما از تهران به تبریز خرید بلیط هواپیما مشهد خرید بلیط قطار بلیط پرواز خارجی رزرو هتل بهترین زمان خرید بلیط هواپیما آدرس آژانس هواپیمایی تیک بان نمای کرتین وال چیست؟ نمای کرتین وال انواع روکش دندان اچ پی ال چیست؟ انواع چوب های ترمووود ترمووود ترموود از چوب اسپروس آریو دکور کابیت آشپزخانه کابینت همه چیز درباره ایمپلنت دندان لمینت دندان نمای سرامیک تابلو سازی اجاره آپارتمان مبله در تهران تعریف بازاریابی اینترنتی پدرام سئو بلیط هواپیما خارجی بلیط هواپیما چارتر خارجی بلیط هواپیما چارتر خارجی ارزان خرید بلیط خارجی با کارت شتاب بلیط هواپیما ارزان بلیط ارزان هواپیما بلیط هواپیما لحظه آخری چارتر بلیط لحظه آخری بلیط هواپیما لحظه آخری نمای اسپایدر شقاق در بارداری شقاق مقعدی چیست؟ علائم شقاق درمان شقاق مقعدی نوزاد درمان خانگی شقاق درمان شقاق درمان شقاق با لیزر علائم هموروئید علت ایجاد کیست مویی کیست مویی چیست؟ درمان خانگی بواسیر درمان قطعی بواسیر درمان بواسیر بواسیر چیست

مقررات استرداد و تغییر تاریخ پروازهای داخلی ایران ایر طبق اطلاعات موجود در این سامانه یا اطلاعات موجود بر روی بلیت قابل استناد می باشد لذا به منظور استرداد بایستی به لیست رزروها که در ذیل نام کاربری در صفحه نخست سامانه خرید اینترنتی می باشد مراجعه و دکمه استرداد را پس از انتخاب دلیل استرداد کلیک می کنیم . لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 46625949 تماس بگیرید .  استرداد وجه بلیط فقط به کارت پرداخت کننده مسترد می گردد.
هرگونه تغییر و یا استرداد در کلیه کلاسهای نرخی,C,Y,V,Q,O,M,N,LJ, از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز با کسر 30 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد با کسر 60درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود.
بار مجاز همراه مسافر در کابین اکونومی 20 کیلو گرم ودر کابین بیزینس 30 کیلوگرم
***** بار مسافر نوزاد (INF) در کلیه کلاسهای فوق شامل 10 کیلو بار همراه می باشد.******
بموجب بند 7-3 توافقنامه دوازده جانبه شرکتهای هواپیمائی داخلی (هما IR، آسمان EP، ماهان W5، کیش ایر Y9، قشم ایر QB، نفت ایران NV، آتا I3، معراج JI، تابان HH، اترک AK و کاسپین CPN ) در خصوص استرداد بلیت آن دسته از مسافران که پرواز خود را از دست داده اند موارد ذیل ضروری است . 1- بلیت الکترونیک و یا کاغذی آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی اولی و یا پرواز دوم خود را به علت تاخیر بیش از دو ساعت ویا ابطال پرواز اول و یا پرواز دوم که قرار بوده است توسط یکی از این یازده شرکت طرف توافق انجام شود از دست داده اند از هر گونه کسر هزینه ابطال بلیت معاف خواهند بود مشروط به اینکه تاریخ صدور این بلیت قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد 2- شرکت هواپیمائی مربوطه ( تاخیر و یا ابطال کننده پرواز ) موظف است بلیت مسیر ابطالی و یا تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظور عدم کسر هزینه ابطال بلیط هواپیما ادامه مسیر و یا برگشت خود به شرکت هواپیمائی دومی ارائه دهد .

نکات مربوط به پروازهای داخلی

1? هنگام درج نام و نام خانوادگی بایستی دقت شود که مطابق نام و نام خانوادگی مندرج درشناسنامه مسافر باشد تا هنگام پذیرش مشکلی بوجود نیاید لذا هرگونه جریمه ای بابت مغایرت اسمی به عهده خود مسافر می باشد. تغییر نام در این سیستم بعد از صدور بلیط هواپیما امکان پذیر نمی باشد.

2? مسافرانی که از تخفیف های بهزیستی، جانبازی، خانواده شهدا یا تخفیف ویژه کارکنان استفاده می کنند، بایستی حضوری به دفاتر ایران ایر مراجعه فرمایند.

3? مسافرانی که خواستار خدمات ویژه ی پزشکی هستند، باید حضوری به دفاتر ایران ایر مراجعه کرده و فرم پزشکی را دریافت کنند.

4? مسافرانی که خواستار خدمات ویلچر، غذای خاص و تخت نوزاد هستند، می توانند بعد از صدور بلیط هواپیما تقاضای خود را اعلام نمایید.

5? در خصوص حمل بار اضافی تلفن 46628856، در خصوص موجود زنده (حیوان و… ) تلفن 46628856 و در خصوص جسد تلفن 46628922 پاسخگوی مسافران خواهند بود.

6? تمامی پروازهای ایران ایر از ترمینال 2 فرودگاه بین المللی مهراباد انجام می گردد و مسافر موظف است یک ساعت و نیم قبل از پرواز در ترمینال فرودگاه حضور داشته باشد.

7? تاخیر بیش از دو ساعت در پروازهای داخلی ایران ایر شامل استرداد کامل وجه بلیط هواپیما به مسافر می باشد.

* پیوست: در پروازهایی که بیش از چهار ساعت تاخیر دارد، به مسافر در همان مسیر یک فقره بلیط هواپیما با 30% تخفیف تعلق می گیرد که مسافر می تواند با مراجعه به دفاتر فروش ایران ایر، آن را دریافت کند.

 

نکات تغییر و استرداد بلیط هواپیما در پروازهای داخلی

1? مقررات استرداد و تغییر تاریخ پروازهای داخلی ایران ایر، طبق اطلاعات موجود در سامانه یا اطلاعات موجود بر روی بلیط هواپیما قابل استناد می باشد.

2? استرداد وجه بلیط هواپیما، فقط به کارت پرداخت کننده مسترد می گردد.

 

تغییر و استرداد بلیط هواپیما در انواع کلاس های هوایی

کلاس نرخیJ : هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز، با کسر 20 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد، با کسر 40درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود. بار مجاز همراه مسافر، 30 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی C: هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز، با کسر 20 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پروازبه بعد، با کسر 40 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود. بار مجاز همراه مسافر، 30 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی Y: هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز، با کسر 20 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پروازبه بعد، با کسر 40درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود. بار مجاز همراه مسافر، 25 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی V: هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز، با کسر 20 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد، با کسر 40درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود. بار مجاز همراه مسافر، 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی Q: هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز، با کسر 30 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد، با کسر 60 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود. بار مجاز همراه مسافر، 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی M: هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، از زمان صدور تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز، با کسر 30 درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه و از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد، با کسر 60درصد از بهای کوپن پروازی مربوطه امکان پذیر خواهد بود. بار مجاز همراه مسافر، 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی N: هرگونه تغییر و یا استرداد بلیط هواپیما، در این کلاس پروازی مجاز نمی باشد و هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد . بار مجاز همراه مسافر،20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

* بار مسافر نوزاد (INF)، در کلیه کلاسهای فوق شامل 10 کیلو بار همراه می باشد.

و اما در پرواز های خارجی بایستی نکات دیگری را در خرید بلیط هواپیما مد نظر قرار دهیم.

 

نکات مربوط به پروازهای بین المللی

1? مقتضی است نام و نام خانوادگی مسافر، عیناً مطابق با نام و نام خانوادگی مندرج در گذرنامه در سیستم وارد شود تا هنگام پذیرش مشکلی بوجود نیاید. افرادی که دارای دو گذرنامه ایرانی و خارجی می باشند و نام و نام خانوادگی آنها در دو گذرنامه متفاوت است، به هنگام رزرو بلیط هواپیما ابتدا نام درج شده در گذرنامه ایرانی و سپس خارجی مطابق نمونه زیر درج گردد.

مثال: اگرنام مسافر در گذرنامه ایرانی BABAK و نام خانوادگی KIANI باشد و همچنین نام و نام خانوادگی مسافر در گذرنامه خارجی NIKOLAS KENTH باشد، طریقه درج آن درصفحه اطلاعات مسافر بصورت زیر می باشد:
NAME:BABAKNIKOLAS
LASTNAME:KIANIKENTH

* تغییر نام در این سیستم بعد از صدور بلیط هواپیما امکان پذیر نمی باشد.

2? مسئولیت رعایت قوانین و مقررات سفر، از جمله داشتن گذرنامه و ویزای معتبر بر عهده خود مسافر می باشد .

نکات مهم

* گذرنامه مسافر از زمان شروع مسافرت، باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

* برای صدور بلیط های یک طرفه، یکی از موارد زیر الزامی می باشد

الف) دارا بودن گذرنامه کشور مقصد
ب) دارا بودن کارت اقامت کشور مقصد
ج) دارا بودن ویزای بالای شش ماه یا ویزای شینگن نوع D

* در صورتیکه مسافر، بلیط هواپیمای پرواز رفت خود را از ایران ایر و برگشت آن را از ایرلاین های دیگر، به صورت جداگانه (دو بلیط هواپیمای مجزا) تهیه کرده باشد، ارائه هر دو بلیط هواپیما به کانتر پذیرش مسافر در فرودگاه الزامی می باشد.

* مسافرانی که دارای ویزای محدود می باشند، برای صدور بلیط هواپیما، در پروازهای رفت و برگشت به محدوده ی اعتبار ویزای خود دقت لازم را به عمل آورند.

3? مسافرانی که خواستار استفاده از بلیط هواپیما، در پروازهای تخفیف دار ایران ایر که شامل افراد بالای 60 سال، دانشجویان، اساتید دانشگاه و… می باشند، باید حضوری به دفاتر ایران ایر مراجعه نمایند.

* بلیط هواپیما مخصوص دانشجویان، فقط در دفاتر شعب خارج از کشور صادر می گردد.

4? مسافرانی که خواستار خدمات ویژه ی پزشکی هستند، باید حضوری به دفاتر ایران ایر مراجعه کرده و فرم پزشکی را دریافت کنند.

5? مسافرانی که خواستار خدمات ویلچر، غذای مخصوص و یا تخت نوزاد هستند، بعد از صدور بلیط هواپیما، می بایست تقاضای خود را اعلام نمایند.

6? در خصوص حمل بار اضافی تلفن 51007484، در خصوص موجود زنده (حیوان و… ) تلفن 51007318 و همچنین در خصوص جنازه متوفی تلفن 51003557 پاسخگوی مسافران خواهند بود.

 

نکات تغییر و استرداد بلیط هواپیما در پرواز های خارجی

1? مقررات استرداد و تغییر تاریخ بلیط خارجی پروازهای بین المللی ایران ایر، طبق اطلاعات موجود در سامانه یا اطلاعات موجود بر روی بلیط هواپیما قابل استناد می باشد.

2? از آنجائیکه بلیط هواپیما در پروازهای رفت و برگشتی، به نسبت از دو بلیط هواپیما در پرواز یکطرفه، در همان مسیر ارزان تر است، بنابراین در صورت تقاضای استرداد بلیط هواپیما در پروازهای رفت و برگشتی که یک مسیر آن استفاده شده باشد،هزینه استردادی همیشه با کسر یک مسیر یکطرفه با بالاترین نرخ موجود در آن کابین محاسبه می گردد. قابل ذکر است در صورت No-Show در مسیر دوم، هزینه آن نیز لحاظ خواهد شد.

* پیوست: هزینه No-Show به این معنی است که مسافر رزرو خود را همچنان حفظ کرده ولی در تاریخ و ساعت مقرر، نزد کانتر پذیرش در فرودگاه حاضر نشود. قابل ذکر است مهلت کنسل کردن رزرو، تا 24 ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد، در غیر اینصورت شامل هزینه مربوطه می گردد.

هزینه No-Show در انواع کلاس های پروازی

هزینه No-Show در کلاس نرخی L: مبلغ 2600000 ریال می باشد و هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 2000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 30KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی N: مبلغ 1600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 30KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی M: مبلغ 1600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 30KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاسهای نرخی Q: مبلغ 1600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، رایگان می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 30KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی V: مبلغ 1600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، رایگان می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 30KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی Y: مبلغ 1600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، رایگان می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 1000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 40KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی I: مبلغ 2600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخ، رایگان می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 2000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 40KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی C: مبلغ 2600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، رایگان می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 2000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 40KG می باشد.

هزینه No-Show در کلاس نرخی J: مبلغ 2600000 ریال می باشد. هزینه تغییر تاریخ این کلاس نرخی، رایگان می باشد. هزینه استرداد بلیط هواپیما در این کلاس نرخی، مبلغ 2000000 ریال می باشد. بار مجاز همراه مسافر در این کلاس نرخی، 50KG می باشد.

* بار مسافر نوزاد (INF)، در کلیه کلاسهای فوق شامل 10 کیلو بار همراه می باشد.